Barış Manço 2023 şarkısı sözleri... Barış Manço 2023 şarkısında ne anlatıyor? Barış Manço 2023 ne zaman yazdı? Barış Manço 2023 şarkısı kehanetleri. Mansur Yavaş'ın paylaşığı Barış Manço Kayaların Oğlu şarkı sözleri ne anlatıyor?

Sanatçı Barış Manço'nun 28 yıl önce Japonya'da verdiği konserin videosu, son zamanlarda büyük ilgi görmeye başladı. Manço'nun konser sırasında yaptığı konuşma ise dikkat çekiyor: "Ülkem, Türkiye 100. yaşına basacak. O yıl tekrar buraya gelmek istiyorum," demişti. Barış Manço 2023 şarkısı sözleri... Barış Manço 2023 şarkısında ne anlatıyor? Barış Manço 2023 ne zaman yazdı? Barış Manço 2023 şarkısı kehanetleri... Barış Manço Kayaların Oğlu şarkı sözleri ne anlatıyor?

Video için play'e tıklayın

Sanatçı Barış Manço'nun 1995 yılında Japonya, Osaka'da verdiği konserin videosu son dönemde viral hale geldi. Bu konserde "2023" adlı şarkısını seslendirmeden önce, Türkiye'nin 100. yılını kutlayacağı yılı ve kişisel dileklerini paylaşan Manço, o anlamlı konuşmasıyla dikkat çekiyor.

Konserden dört yıl sonra aramızdan ayrılan Manço, "2023'te Cumhuriyetimiz 100 yaşına basacak. O yıl ben de 80 yaşına gireceğim. 2023 yılında tekrar buraya, Osaka'ya gelmek ve bu şarkıyı yeniden çalmak istiyorum" ifadeleriyle duygusal bir anı bırakıyor.Peki,Barış Manço 2023 şarkısı sözleri... Barış Manço 2023 şarkısında ne anlatıyor? Barış Manço 2023 ne zaman yazdı? Barış Manço 2023 şarkısı kehanetleri... Barış Manço Kayaların Oğlu şarkı sözleri ne anlatıyor?

BARIŞ MANÇO 2023 ŞARK SÖZLERİ

Ve san ki yüz yıllık ulu bir çınar gibi Kök salmaya başladım o sabah
2023`ün ılık bir Ekim sabahında Yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu Beraberce seyre koyulduk..
1923`ün ılık bir ekim sabahında
Kayaların toprağa dikine saplandığı yerde doğdum
Toprak anayla kaya babanın oğluyum ben
Toprak anam sevgi dolu, bereket dolu
Toprak anam sessiz, ama toprak anam dopdolu
Toprak anam toprak anam Anadolu
Babamsa sağı solu belli olmaz
Bir gürledi mi yer yerinden oynar
Göğsünde çatırdamalar olurmuş
Onun için derdi, onun için sayısız irili ufaklı
Kaya parçaları vardır bu topraklarda
Ve sen benim oğlum
Ve sen kayaların oğlu
Bu taşı toprağı birarada tutacaksın
Kolay değil kayaların oğlu olmak
Kuzeyden esen rüzgara
Güneyden gelen kavurucu sıcağa
Karşı koruyacaksın onları
Kolay değil, kolay değil
Kayaların oğlu olmak
2023`ün ılık bir ekim sabahında
Bacaklarımda hafif bir uyuşma ile uyandım
Ve sanki yüz yıllık ulu bir çınar gibi
Kök salmaya başladım o sabah
Ve ilk kez sağımda solumda asırlardır
Durmakta olan diğer çınarları farkettim
Doğudan hafif bir seher yeli yükseldi
Ve asırlık çınarlar benide aralarına aldılar
Ve 2023`ün ılık bir Ekim sabahında
Yeni bir kayaların oğlunun doğuşunu
Beraberce seyre koyulduk...

BARIŞ MANÇO 2023 ŞARKISINDA NE ANLATIYOR, KEHANETİ NEDİR?

Barış Manço'nun 'Kayaların Oğlu' şiiri ve '2023' şarkısı, Türkiye'nin ilerleyen yıllarına yönelik önemli mesajlar içeriyor. Şiirin derinliklerinde gizlenen semboller ve dizeler, Türk milletinin dayanışma ve birlik anlayışına vurgu yaparken, şarkı, Türkiye'nin diğer Türk devletleriyle güçlü bir medeniyet inşa edeceği vizyonunu öngörüyor. Manço'nun eserleri, ülkenin geleceğine dair öngörüler sunarken, onun bakış açısı ve sanatsal anlatımı her zaman ilham verici olmuştur.

BARIŞ MANÇO 2023 ŞARKISINI NE ZAMAN YAZDI?

Barış Manço, 1974-1975 yıllarını içine alan yoğun bir çalışma döneminden sonra, Kurtalan Ekspresi ile birlikte '2023' adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü.

BARIŞ MANÇO KAYALAR OĞLU ŞARKI SÖZLERİ NE ANLATIYOR? 

Barış Manço, 1974-1975 döneminde yoğun bir yıl boyunca çalıştıktan sonra Kurtalan Ekspresi ile birlikte '2023' adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü. Bu şarkının sözlerindeki derin anlamlar ve imgeler, bazı insanlar tarafından 2023 yılında gerçekleşebilecek olaylara dair öngörülerde bulunuyor. Şarkının sözlerinde Cumhuriyet'in 100. Yılı olan 2023 yılında Türkiye'nin diğer Türk devletleriyle bir araya gelerek yeni bir medeniyet kuracağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Barış Manço'nun 'Kayaların Oğlu' şiiri, birçok yazar ve eleştirmen tarafından farklı şekillerde ele alınmıştır. Bu şiirin gizli şifreler içerdiği iddia edilmektedir. Bazı yorumlara göre, şiirde "kaya parçaları" olarak nitelendirilen etnik kökenlere atıfta bulunulurken, "Bu taşı toprağı bir arada tutacaksın" dizesi, birlik ve beraberliğin 2023'teki önemine vurgu yapmaktadır.

Barış Manço'nun eserleri ve sözleri, Türk Milleti'ne ilham kaynağı olmuş ve geleceğe dair umutlarını yansıtmıştır. Manço'nun 2023 şarkısı ve 'Kayaların Oğlu' şiiri, Türkiye'nin 100. yılında daha da güçlenerek diğer Türk devletleriyle birlikte yeni başarıların kapısını aralayacağına dair bir vizyon sunmaktadır.

29 Eki 2023 - 01:14 İstanbul- Yaşam

Muhabir  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.