AK Parti Ankara Akyurt Belediye Başkan adayı kim olmalı? Akyurt Belediye Başkan adayı anketi başladı…

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere odaklandı. Ankara'nın Akyurt ilçesinde ise AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı kim olacak merak konusu. Mevcut Belediye Başkanı Hilal Ayık mı, yoksa AK Parti yeni bir aday mı gösterecek? 5 ay gibi kısa bir süre kala seçim atmosferi kademeli olarak yükselirken, vatandaşlar da kimin Akyurt'u temsil edeceğini merakla bekliyor.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

28 Mayıs 2023 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri geride kaldı. Türkiye ise, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere odaklanıyor. Bu seçimde il, ilçe, belde, büyükşehir belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar 5 yıllık bir süre için seçilecek. Peki bu seçimler nasıl yapılacak? 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçim öncesinde adaylar sadece seçmenin değil, aynı zamanda parti genel merkezlerinin de onayından geçmek zorunda. Peki, AK Parti Akyurt Belediyesi Başkan Adayı kim olacak? Ankara kulislerinde Akyurt Belediyesi için hangi isimler konuşuluyor?

Akyurt İlçesi ve AK Parti Adayı

Ankara'nın ilçelerinden biri olan Akyurt'ta vatandaşlar, AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı olarak kimi çıkaracağını merakla bekliyor. Mevcut Belediye Başkanı Hilal Ayık, tekrar AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak gösterilecek mi? Yoksa AK Parti, yeni bir adayla mı belediye başkanlık yarışına katılacak? Bu karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki parti üst kurullarının onayı ile şekillenecek.

Seçimlere 5 Ay Kala Merak Devam Ediyor

31 Mart 2024'teki yerel seçimlere yaklaşık olarak 5 ay kaldı. AK Parti'nin Akyurt Belediye Başkan Adayı, kısa bir süre içinde AK Parti Genel Merkezi tarafından açıklanacak. Ancak vatandaşlar da bu süreçte bir o kadar merak içinde. Peki, Akyurtlu seçmenler AK Parti'nin Akyurt Belediye Başkan Adayı olarak hangi ismi görmek istiyorlar? İşte bu soru, vatandaşlar arasında önemli bir gündem maddesi haline geldi.

AK PARTİ AKYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AK Parti Kulislerinde İsimler Geziyor

AK Parti Akyurt Belediye Başkan Aday Adayları, kulislerde yer alıyor ve vatandaşlar tarafından yakından tanınmaya çalışılıyor. İşte bu aday adaylarının kısa biyografileri:

1- BARIŞ EKER

Barış Eker'in ismi Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı. Akyurt Belediye Başkan Adayları arasında ismi geçen Eker'in biyografisine dair kamuoyuna paylaşılmış herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

2-GÜLTEKIN AYANTAŞ 

Gültekin Ayantaş, 1964 yılında Ankara'nın Akyurt ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini memleketi Akyurt'ta tamamladıktan sonra lise eğitimini Ankara'da aldı. Eğitim hayatına devam etmek amacıyla Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Bölümü'ne kaydını yaptıran Ayantaş, 1987 yılında mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından 1989 yılında öğretmenlik kariyerine adım atan Gültekin Ayantaş, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde idareci öğretmen olarak görev yaptı. Eğitim sektöründe uzun yıllar boyunca değerli katkılarda bulunan Ayantaş, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olarak görev yaparken siyasi bir adım attı.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Gültekin Ayantaş, seçimleri kazanarak Akyurt Belediye Başkanı oldu. 2009 yılında tekrar aday olarak seçimlere katıldı, ancak bu sefer ikinci sırada yer aldı. Ancak 2014 yerel seçimlerinde tekrar Belediye Başkanı olarak seçilen Ayantaş, üçüncü dönem bu önemli görevi üstlendi.

Gültekin Ayantaş, evli ve iki çocuk babasıdır.

3-HAKAN TÜRKDAĞ

Hakan Türkdağ, 1967 yılında doğan bir Akyurtlu'dur. Eğitim hayatına lise düzeyinde devam etmiş ve mezun olmuştur. Meslek hayatında esnaf olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter'da @Hakanturkdag hesabıyla aktif bir şekilde iletişim kurmaktadır.

Türkdağ'ın siyasi kariyeri, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ankara'nın Akyurt ilçesinde belediye başkanlığı için Bağımsız aday olarak yarışmasıyla dikkat çekmektedir. Bu seçimde rakibi Hilal Ayık'a karşı mücadele etmiş ve toplamda 6.488 oy alarak yüzde 31,44'lük bir oranla ikinci sırada yer almıştır.

4- HILAL AYIK

1987 yılında Ankara'da doğan Hilal Ayık, Türk siyasetine yazılım uzmanı olarak katkı sağlamış bir isimdir. Eğitim hayatına Bilkent Üniversitesi'nde başlayan Ayık, 2010 yılında bu üniversiteden mezun olmuş ve ardından yüksek lisans eğitimini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde başarıyla tamamlamıştır. Ayrıca İngilizce dilini iyi derecede bilmektedir.

Hilal Ayık'ın kariyeri, yazılım uzmanı olarak başlamış ve 2012 yılında ASOS (Askeri Sağlık Otomasyon Sistemi) projesinde görev almıştır. Daha sonrasında, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü tarafından desteklenen GİGM (Göç İdaresi Genel Müdürlüğü) e-Oluşum projesinde çalışmıştır. 2014 yılında ise bilişim sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirkette yazılım uzmanı olarak görev almıştır.

Siyasi arenaya giriş yapan Hilal Ayık, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve Bürokrat Ankaralılar Derneği (BADER) üyesidir. 2013 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) siyasi faaliyetlerine başlamış ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Akyurt Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. 2014 ve 2016 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev almış ve siyasi kariyerine yükselmiştir. Aynı şekilde 2016 ve 2018 yılları arasında AK Parti Akyurt İlçe Kadın Kolları Başkanlığı yapmıştır.

Hilal Ayık, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Akyurt halkının büyük destekleriyle Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve bu görevi başarıyla sürdürmektedir.

5- MUKTALIP ÖZDEMİR

Muktalip Özdemir, lise mezunudur. Çankırı'nın ve Akyurt'un tanınmış kişilerinden biridir. Akyurt'ta yaşayan Çankırılılar Derneği'nin başkanlığını yapmaktadır. Aynı zamanda Akyurt Kızılay Şubesi başkanıdır ve Çankırı Dernekler Federasyonu yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Akyurt'un en başarılı inşaat firmalarından  Üçyıldız İnşaat firmasının yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.

6- MURAT YILDIRIM

Akyurt'ta 2020 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) "İnandığın yolda yürü" sloganıyla gerçekleşen 7. Olağan İlçe Kongresi, büyük bir katılım ve coşkuyla Akyurt Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Pandemi önlemleri gözetilerek gerçekleşen kongrede ilçe başkanlığına önemli isimler seçildi.

Bu olağan kongrede Akyurt ilçesinin geleceğini belirleyecek isimlerden biri olarak Murat Yıldırım ilçe başkanlığına seçildi. Kongre sırasında belirlenen diğer isimler ise şunlardır: Ahmet Bal, Alptekin Aktürk, Aytekin Ayantaş, Burak Çelebi, Cengiz Ertürk, Cemal Çulha, Esma Kum, Emrullah Taygun, Feyyaz Kaya, Mustafa Gül, Seda Özdemir, Süheyla Öztepe, Tuncay Karakoç, Veysel Aslan.

7- OKTAY BAĞCI

Oktay Bağcı, genç yaşlardan itibaren aktif siyasi ve iş dünyasında önemli roller üstlenmiş bir isimdir. 1998 yılında üniversitede Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı gibi sorumluluklar üstlenerek liderlik yeteneklerini geliştirmiş ve toplumsal çalışmalara katkı sağlamıştır.

Askerlik görevini 2001 yılında kısa dönem olarak Van-Erciş'te başarıyla tamamlamıştır. Askerlik sonrasında Akyurt'ta gayrimenkul danışmanlığı ve hububat alım satımı gibi iş alanlarında faaliyet göstermiş ve bu alanda deneyim kazanmıştır.

Oktay Bağcı, evli ve iki çocuk babasıdır ve ailesine olan bağlılığı önemlidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir, bu da uluslararası ilişkiler kurma ve iletişimde başarılı olmasına katkı sağlamıştır.

Eğitim hayatına olan önemini vurgulayan Bağcı, Doğu Akdeniz Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun olmuş ve bu alandaki bilgilerini iş dünyasında uygulamıştır. Lise eğitimini 1993 yılında Ankara Özel Yükseliş Koleji'nde tamamlamış ve temel eğitimini ise 1986 yılında Ankara İltekin İlkokulu'nda almıştır.

Siyasi kariyerine 2003 yılında başlayan Oktay Bağcı, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akyurt İlçe Teşkilatı'nda çeşitli görevler üstlenmiştir. Bu görevler arasında Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı, Halkla İlişkiler Başkanlığı ve İdari ve Mali İşler Başkanlığı gibi önemli pozisyonlar bulunmaktadır. Aynı zamanda 2009 yılından itibaren Akyurt Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürmektedir.

8- RECEP KANBUR

Recep Kanbur, 25 Ekim 1977 tarihinde Çorum'un Bayat ilçesinin Yeşilçat köyünde doğmuş bir isimdir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1999 yılından bu yana Ankara'nın Akyurt ilçesinde yaşamını sürdürmektedir. Aile hayatıyla da bağlı olan Kanbur, evli ve iki çocuk babasıdır.

Recep Kanbur, siyasi arenada da aktif bir rol oynamış ve 31 Mart 2019'da gerçekleşen mahalli idareler seçimlerinde Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak yer almıştır.

9- SATILMIŞ GÜRBÜZ

Satılmış Gürbüz, Akyurt Kızık Mahallesi'nde 1951 yılında doğmuş bir isimdir. Eğitim hayatına Ankara'da başlayan Gürbüz, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini tamamlamıştır. Aile yaşantısına bağlı bir hayat süren Gürbüz, evli ve üç çocuk babasıdır.

Siyasi kariyerine 2002 yılında adım atan Satılmış Gürbüz, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara İl Yönetimi'nde görev üstlenmiştir. 2002 yılında AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı olarak siyasi arenaya giriş yapmış ve 210 aday adayı arasından seçici kurul tarafından seçilen 20 kişi arasına girmeyi başarmıştır.

AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Gürbüz, 2004 yılında siyaset akademisinden mezun olmuştur. 1994-1999 ve 2004-2009 dönemlerinde Ankara Akyurt İl Genel Meclis Üyeliği yapmış ve mecliste 5 yıl boyunca İçişleri ve Sınır Anlaşmazlığı Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Ayrıca İl Daimi Encümen Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Sivil toplum örgütlerinde de aktif rol oynayan Satılmış Gürbüz, Türkiye İl Genel Meclis Üyeleri Derneği Genel Başkanlığı ve Ankara Ticaret Odası 20. Komite Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde halen aktif olarak çalışmaktadır.

AK PARTİ AKYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte o isimler;

  • BARIŞ EKER- İŞ İNSANI

  • GÜLTEKIN AYANTAŞ - ESKİ AKYURT BELEDİYE BAŞKANI

  • HAKAN TÜRKDAĞ - İŞ İNSANI

  • HILAL AYIK - AKYURT BELEDİYE BAŞKANI

  • MUKTALIP ÖZDEMIR - İŞ İNSANI,  AKYURT ÇANKIRILAR DERNEĞİ BAŞKANI

  • MURAT YILDIRIM - AKYURT AK PARTİ İLÇE BAŞKANI 

  • OKTAY BAĞCI - İŞ İNSANI, BİR ÖNCEKİ DÖNEM ADAY ADAYI 

  • RECEP KANBUR- İŞ İNSANI

  • SATILMIŞ GÜRBÜZ- İŞ İNSANI, BİR ÖNCEKİ DÖNEM ADAY ADAYI 

AK PARTİ AKYURT BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLMALI?

ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

31 Eki 2023 - 20:00 Ankara- Siyaset

Muhabir  Sara Özdem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.