YENİMAHALLE BELEDİYESİ SIFIR ATIK İHALESİ İLANI

YENİMAHALLE BELEDİYESİ İHALE İLANI 1 – Yenimahalle İlçesi sınırları içerisinde, 2872 sayılı Çevre Kanununun 8,11 ve 12. Maddeleri ile 29.06.2011 tarih...

YENİMAHALLE BELEDİYESİ İHALE İLANI

1 – Yenimahalle İlçesi sınırları içerisinde, 2872 sayılı Çevre Kanununun 8,11 ve 12. Maddeleri ile 29.06.2011 tarihli ve 644 sayılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. ve 8. Maddelerine dayanılarak Sıfır Atık Yönetmeliği ve Atık Yönetimi Yönetmeliği gereği Tekstil Atıklarının Toplanması, Taşınması ve Değerlendirilmesi işinin, 2886 sayılı yasanın 45.maddesine göre Açık Teklif Usulü ile yapılacak ihale neticesinde 9 aylığına kiraya verilecektir.

2  -  İhale 21.12.2023 Perşembe Günü saat 14:00 de Belediye Encümen Salonunda yapılacaktır.

3  -  İhale konusu kiralama işinin 9 aylık muhammen kira bedeli 1.348.472,62- TL + KDV olup, 9 aylık kira bedeli peşin olarak alınacaktır.

4  - İhale konusu kiralama işinin geçici teminat bedeli, 9 aylık muhammen bedelin % 3’ü tutarındaki 40.454,17- TL dir.( 2886 sayılı D.İ.K. in 26. maddesine göre Tedavüldeki Türk Parası ya da Bankalar ve Özel Finans Kurumlarının verecekleri süresiz Teminat Mektupları cinsinden verilebilir.)

5  -   İsteklilerde aranılan şartlar ve belgeler:

Gerçek Kişiler İçin:
a. T.C. Kimlik Numarasını ihtiva eden nüfus cüzdan sureti,
b. Kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da ilgili meslek odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belgenin aslı veya onaylı sureti,
c. Gerçek kişiler adına vekâleten iştirak ediliyor ise teklifte bulunacak kimselere ait vekâletnameler,
d. İhale tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde düzenlenmiş imza beyannamesi,
Tüzel Kişiler İçin
a. Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri bir makamdan ihale tarihi itibariyle son bir yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belgenin aslı veya onaylı sureti,
b. İlgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicili Gazetesi ve/veya bu hususları tevsik eden belgeler,
c. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren noter onaylı imza sirküleri,
d. Tüzel kişi adına vekâleten iştirak ediliyor ise, teklifte bulunacak kimselerin vekâletnameleri,
Ortak Girişim Olması Halinde
a. Ortak girişim beyannamesi,
b. Ortak girişimi oluşturan kişilerin her birine ait yukarıda gerçek ve tüzel kişiler için belirtilen belgelerin aslı veya onaylı suretleri,
c. Ortak girişim adına vekâleten iştirak ediliyor ise, teklifte bulunacak kimselere ait vekâletname belgelerinin ibraz edilmesi zorunludur.

Diğer Hususlar
a. İsteklilerin tebligat için adres, irtibat için telefon numarası ve elektronik posta adresi bildirmesi,
b. İsteklilerin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na uygun olarak geçici teminat vermeleri,
c. İsteklilerin şartname bedelini yatırdıklarına dair makbuz sunmaları,
d. Kamu ihalelerine girmeye yasaklı olunmadığına ilişkin belge sunulması,
e. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından alınmış, 20 01 10 ve 20 01 11 atık kodlu, Tehlikesiz Atıklar Toplama ve Ayırma konulu Çevre İzin ve Lisans Belgesi sunulması, (Lisans tarihleri ihale gününde geçerli olacaktır. Geçici faaliyet belgesine sahip olup ihale tarihine kadar Çevre İzin ve Lisans Belgesi alamayanlar ihaleye katılamaz.)
f. Tekstil atığı toplama hizmeti ile ilgili ihale tarihinden geriye doğru güncel TÜIK kayıtlarına göre 500.000 ve üzeri nüfusa sahip 2 tane Büyükşehir  İlçe Belediyesi ile en az 2 yıl süreli yaptığı işle ilgili deneyimli olduğunu gösteren Iş Deneyim Belgesi sunulması gerekmektedir.

g. 2886 sayılı Devlet lhale Kanunu'nun 6. maddesinde yazılı şahıslar ile ihalelere katılmaktan yasaklı kişiler gerek doğrudan veya bir vekili aracılığı ile ihaleye giremezler. Bu hükümlere aykırı hareket edenler ihale üzerinde kalsa bile ihale fesih edilerek yatırılan teminat gelir kaydedilir.

h. İhale tarihinden en fazla 7 (yedi) gün öncesi tarihi itibari ile Gelir ve Kurumlar Vergisi ile SGK Prim borcu olmadığına dair kurumlardan temin edilecek belgeler ve ihaleye katılacakların Yenimahalle Belediye Başkanlığı Hukuk İşleri Müdürlüğü’nden alacak takibi dosyası bulunmadığını belgelemeleri gerekmektedir.

ı.Belediye Encümeni ihaleyi yapıp yapmamakta ve uygun bedeli tespit etmekte serbesttir.

i.Müracaat Belgelerinin Verilmesi: Müracaat belgeleri kapalı bir zarfa konularak;  Encümen Başkanlığına sunulmak üzere, ihale günü saat 12.00’ye kadar Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne verilecektir.  

j.Geçici Teminat tutarının en geç ihale günü Saat: 12.00 ‘ ye kadar Mali Hizmetler Müdürlüğü Veznesine yatırılması gerekmektedir.

k.İhale şartnamesi,  mesai günlerinde mesai saatleri içerisinde Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü İhale Servisinden 1.000,00 TL şartname bedeli karşılığında temin edilebilir.

   (Adresimiz:Macun Mah. 201 Cad. No:1 Yenimahalle / ANKARA)

 

#ilangovtr

Basın No ILN01945974

09 Ara 2023 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.