Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!

CHP'den Çankaya Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olan Avukat Atakan Akyıldırım Çankaya İlçesinin CHP için önemli bir ilçe olduğunu vurgulayarak ilçemizde ne kadar çok oy alır ve kazanan aday çıkarırsak Genel seçimlere son derece moralli ve güçlü hazırlanır dedi.

Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!
Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Avukat Atakan Akyıldırım daha öncede CHP'de görev aldığını belirterek şunları söyledi :

2010 senesinden beri Ankara Barosu`na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktayım. Evli olmakla beraber 2 yaşında bir kızım bulunmaktadır.Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Ankara il başkan yardımcılığı, il yöneticiliği, Çankaya İlçe Hukuk Komisyonu Üyeliği, Eğitim komisyonu Üyeliği, Ankara İl eğitim ve hukuk komisyonları üyeliği, il ilçe delegelikleri, Çankaya Belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Partimizin bir neferi olarak sürekli olarak çalışmakta ve katkı sunmaya devam etmekteyim. Ayrıca Ankara Valiliği Terör Ve Terörle Mücadeleden Doğan Zarar Tespit Komisyon üyeliği, Ankara Barosu Kent ve Çevre Kurulu Yazmanlığı, Ankara Barosu Adli Yardım Merkezi Üyeliği, Ankara Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Üyeliği,  KAI-BİR (Kars, Ardahan,Iğdırlılar Birliği Dayanışma Platformu) Danışma Meclisi Genel Sekreterliği,  Ankara Göle Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sivil toplum kuruluşları ve meslek komisyonlarında görevlerde bulundum ve katkı sunmaya devam etmekteyim.

Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!

NEDEN ADAYIM!

               

Türkiye`nin başkenti Ankara, Ankara ve Cumhuriyetin başkenti ise Çankaya`dır diyen Yıldırım şöyle konuştu :  Gazi Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı'ndan galibiyetle ayrıldıktan sonra Cumhuriyeti kurmuş halkın ve ulusun en büyük düşmanı olan ve yenilmesi  yedi düvelden daha zor olan cehalete karşı savaşa başlamıştır. Ardı arkası kesilmeyen devrimler yapmış, ilkeler getirmiş ve ilkleri gerçekleştirmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün başlatmış olduğu bu mücadele sayesinde genç cumhuriyet zamanının ötesine taşınmış, zamanının gelişmiş ülkelerden daha ileri bir seviyeye gelmiş, gelişmek ve özgürleşmek isteyen toplum ve uluslara da örnek olmuştur.   Ulu önder bu mücadelesinin neredeyse tamamını Ankara`da cumhuriyetin başkenti Çankaya`da vermiştir.  Toplumu hedeflediği medeniyetler seviyesine çıkarmak için hayatını vakfetmiş olan atamızın mirası ne yazık ki geçen süre içerisinde arzulandığı gibi yönetilememiştir. Atatürk`ün bize miras olarak bırakmış olduğu ilke ve devrimler bize bilimin ardına düşmemizi, adaletli olmamızı, hakkaniyeti gözetmemizi ve liyakati emreder ve en önemlisi liyakati ister.

Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!

BELEDİYE YÖNETİMİ LİYAKATLİ KİŞİLERCE YÖNETİLMELİ

Belediye yönetimi insan odaklı olmalıdır.  Öncelikle insanların en rahat ve en kaliteli şekilde yaşaması için tüm imar ve iskan şartlarını oluşturmalıdır.  İlçenin ekonomik  ve sosyal yönden gelişmesi için çalışmalar yapmalı var olan çalışmalara da katkı ve destekte bulunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti laik, sosyal bir hukuk devletidir.  Devletin bu ilkelerinin en iyi ve en kolay uygulayıcısı başka bir deyişle halka doğrudan en çabuk ulaştıran ve yansıtan kurumları belediyelerdir.  Dolayısıyla belediyelerimizin söz konusu cumhuriyet ilke ve devrimlerini özümsemiş, bilime öncelik edinmiş  liyakatli kişilerce yönetiliyor olması elzemdir.

Çankaya'da Karşılığı Olan Adaylar Değerlendirilmeli!

ÇANKAYA BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE ADAYIM

İnsan hak ve onuruna yakışan bir şekilde yönetilmeyi istemek benim gibi  tüm vatandaşlarımızın hakkıdır.  Dünya da hiçbir hak yoktur ki istenmedikçe verilsin. Tüm insanlık tarihi boyunca insanlar hakları için sürekli çaba harcamış ve bu uğurda  mücadele etmişlerdir. Çankaya'lı hemşerilerimin de daha onurlu, daha sosyal ve daha hakkaniyetli bir belediyecilik anlayışı ile yönetilmeyi hakkettiği  yadsınılamaz bir  gerçektir.  İşte tam bu sebeplerden ötürü hemşerilerimin  tüm haklarını korumayı ve yaşantılarını daha da ileri seviyelere taşımayı kendime bir borç edindiğimden ve beni büyüten, yetiştiren ülkeme ve halkıma şükranlarımı bir vesile de olsa ifade edebilmek adına Çankaya Belediye Meclis Üyesi aday adayı olmaya karar verdim.

26 Ara 2023 - 17:29 Ankara/ Çankaya- Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.