Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

Adaylığının açıklanmasından sonra sahaya hızlı inen Ak Parti Büyükşehir belediye Başkan Adayı Turgut Altınok Pazar gününü Yenimahalle  teşkilat buluşmasın ile değerlendirdi.

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !
Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ak Parti Milletvekilleri Murat Alpaslan ve Ahmet Fethan Baykoç ile Ak parti Ankara İl Başkanı Hakan han Özcan’ın katıldığı proğramda İller Bankası sosyal Tesislerini partililer erken saatte doldurdular.

Ak Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Abdulkadir Aydoğan ve partililer tarafından karşılanan Altınok salona girmekte yoğun ilgi yüzünden sıkıntı yaşadı.  Kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenleride kırmadı.

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

Altınok; Yavaş  yönetimini eleştirdiği konuşmasının başında  "Ankara'da artık yavaş yıllara son vereceğiz. ‘Altınok’a oy verebilirim’ diyenlerin oranı %73. Bu şunu gösteriyor; %73 Ankara’da oy alabiliriz." diye konuştu.

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

Ankara'nın Mansur Yavaş yönetimi ile 5 yılının heba olduğunu kaydeden Altınok, “Bütçe 5 yılda 300 milyar bütçe üretti, bunun yüzde 10’u hizmete dönse 30 milyar yapar. Bana Ankara'da 30 milyarlık bir iş gösterin var mı Ankara’da” diye sordu.

CHP’li olup da kendisine “Sana oy vereceğim” diyen çok sayıda Ankaralı vatandaşla karşılaştığının altını çizen Altınok, bu vatandaşların, “Ankara seninle hizmet alacak buna inanıyoruz” dediklerini kaydetti. 

Altınok AK Parti Genel Merkezi’nin yaptırdığı bir ankete göre, ‘Altınok’a o veririm” diyenlerin oy oranının yüzde 73 olduğunu söyledi. Altınok, "31 Mart’ta eserler, hizmetler kazanacak. Ankara bir dünya Başkent'i olacak. Ankara'mız çok şey kazanacak. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu. Yenimahalleliler’e “Ankara, buna inanıyor muyuz? Yenimahalle, buna inanıyor muyuz? Siz öyle paralı, sahne anketlere bakmayın. Halk burada, Ankara burada. Heyecan burada." değerlendirmesinde bulunan Altınok, “Sevgi var, samimiyet var, zorla getirilen bir belediye personeli var mı burada? Var mı? Yok” . Cumhuriyet Halk Partili olup da kendisine “Sana oy vereceğim” diyen çok sayıda Ankaralının bulunduğuna işaret eden Altınok, bu kişilerin, “ “Altonok sana oy vereceğim diyen çok vatandaşımız var niye? Ankara seninle hizmet alacak buna inanıyoruz” dediklerini kaydetti. Altınok şöyle devam etti:

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

ALTINOK: “ANKARA’NIN 5 YILI BOŞ YIL OLDU”

“Ankaramızın 5 yılı boş yıl olmuştur, ‘hizmeti yaptık, ziyarete gidiyoruz’ diyeceğiniz bir tane eser yok. 5 yılda 300 milyar bütçe yönetti, 3 milyarlık yapılan bana bir eser hizmet gösterin %1 bütçesi. Var mı? Dedim söyleyin. Valla hiç ses yok yok çünkü niye ben Ankara’yı karış karış biliyorum. Ankara’nın çocuğuyum.

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

“ALTINOK SOKAKTADIR”

Belediye Başkanı olarak kendisinin makamının sokaklar olduğunu vurgulayan Altınok, “5 yılda Büyükşehir Belediye Başkanını sokakta gören var mı? Allah için gören varsa söylesin. Yani 5 yılda bir ay Ankara’da sokakta çocuk, kadın, yaşlı, büyümüş, toplumun her kesimi ile; bir pazarda, bir çarşıda, bir yolda, bir sokakta, fotoğrafı yok. Yani bizim bir gün yaptığımızı yapsa? Sosyal medya onu ne yapar? Trend topik mi diyorsunuz, ne diyorsunuz? İnşallah yine biz sokaklarda olacağız, Yenimahalle’de olacağız, Yenimahallemizi eserler ve hizmetlerle donatacağız. Yenimahalle çok hizmet olacak” diye konuştu.

“YAVAŞ YILLARA SON VERECEĞİZ”

“Batıkent’te sitelerimiz var, biz Batıkentteki sitelerimize de, destek olduk; bahçeleri, çevre düzenlemeleri, parkları, kamelyaları, çöp kovaları; bunlara destek olduk. Bu sitelerimizin de bütün ihtiyaçlarını gidereceğiz. Orada. Kadir bey, burada Yenimahalle’yi karış karış bilir, ‘bir parkımız vardı’ diyor,  ‘Büyükşehir Belediyesine yazdım, yazdım ben yazmaktan bıktım. Bugün geleceğiz, yarın geleceğiz. 5 yıl bitti’ diyor. Ankara’da artık ‘Yavaş yıllara son vereceğiz’ Ankara’da ok gibi, hizmet dönemini ve Ankara’nın altın çağını hep beraber başlatacağız”

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİMİZ OLACAK”

“Yenimahalle, kentsel dönüşümle ilgili de problemler var. Şentepe’de var yine. Başka mahallelerimizde var. Yenimahallenin eskiyen dokuları var. Yani insanlar gibi şehirler de yaşlanıyor. Ankara’nın birçok yerinde kentsel dönüşüm projelerimiz olacak. Öğrencimizin %80’i Çankaya’da. Artık eskiyen Ayrancı, Emek, Bahçelievler, Seyranbağları, Gaziosmanpaşa. Efendim iniyoruz, Kurtuluş, Balgat, Dikmen bunun gibi birçok Çankaya’da da acil kentsel dönüşüm bekleyen yerler var. Ama şunu yapacağız, biz şuna da inanın; adaletli hizmet edeceğiz. Oy versin vermesin bütün Başkentin hizmetkarı olacağız. Asla ayrım yapmayacağız. Herkesi kucaklayacağız. Ankara’mızın her köşesini eserler ve hizmetlerle donatacağız. Ben herkesin başkanıyım, yazmayla olmuyor, bu icraatla olacak. Biz her kesimden oy alıyoruz. Niye? Hizmet ediyoruz çünkü. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı ne yaptı? Gelir gelmez? Daha önce Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyelerimize verdiği bütün makinelerin tamamını aldı. Dolayısıyla biz bu adaletsizliği yapmayacağız. Yani Çankaya’da hizmeti yapacağız. Efendim şu bağda hizmeti yapacağız. Kızılcahamam’da yapacağız, Çamlıdere de yapacağız. Ardahanlılar orada Ağrılılar orada. Şimdi dün. Polatlı’da idik. Tabii Polatlı’nın bir su problemi var ama büyükşehir Belediyesi’nden kredi yetkisini vermemize rağmen bakınız; 5 yıla geldik, Polatlı’nın suyu gelmedi.

“KARS’IN ARPAÇAY’INA SU GETİRDİK POLATLI’YA GETİREMEDİ”

“Kars’ın Arpaçay ilçesi vardır. Arpaçay belediye başkanımız beni aradı dedi ki ‘Başkanım suyumuz yoktu, bir de yangın çıktı. Çakar-almaz bir itfaiyemiz var ama su olmadığı için müdahale edemedik. Neredeyse insanlar ölüyordu. Ne yapabiliriz? İller Bankası kredimiz de dolu’ dedi. Efendim ben de aradım iller Bankası Genel Müdürümüzü, ‘Genel Müdürüm su medeniyettir, dedim ki; Arpaçay’a su götüreceğiz. Başkanım kredileri dolu dedim. Dedi ‘Başkanım biz boruları verelim’ Tamam boruları aldık, gerisini biz halledelim, Keçiören Belediyesi olarak 13,5 kilometreden biz Kars’ın Arpaçay ilçesine suyu getirdik. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 5 yıldır 110 kilometreden Polatlı’ya su getiremedi. Aradaki fark bu. Polatlı’nın 26 köyünde su yok yani su.”

OTOBÜS ÇİLESİ

“Başkentteki trafik problemi başlı başına bir çile oldu artık. Otobüsler gelmiyor. Otobüsler tıkış tıkış ve saatinde gelmiyor. Ankara’da ciddi bir trafik problemi var. Birçok problem var ama, böyle gelmiş, böyle gidecek diye bir şey yok. Yani öyle eserler ve hizmetler yapacağız ki; İstanbul’dan Ankara’ya gezmeye gelinecek. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya gezmeye gelecekler.

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

“OY ORANIMIZ YÜZDE 73”

“Genel merkezin yaptığı anketlerde şu gözüküyor; ‘Altınok’a oy verebilirim’ diyenlerin oranı %73. Bu şunu gösteriyor; %73 Ankara’da oy alabiliriz. Böyle bir potansiyelimiz var. Ama ne yapacağız? Birbirimizi anlayamayacağımız birbirimizle vakit geçirmeyecek. Biz birbirimize bizi anlatacağız. Hepsi bizimdir. Hangi partiye oy verirse versin.

Anlaştık mı Yenimahalle? Anlaştık mı Ankara? Yenimahalle ilçe başkanımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanımıza, ilçe yönetimlerine. Teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyorum. Hepinizi saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum”

Yenimahalle Teşkilat Buluşması'nda konuşan Alltınok: Ankara'da yavaş yıllara son vereceğiz !

“Davamızın”neferleri   

 AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Abdülkadir Aydoğan'da yaptığı konuşmada; “Kalemizde gücümüze güç kattı. Ankara İl Başkanımız Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Turgut Altınok Ve Ankara Milletvekillerimiz ile İstişare Toplantısını yaptık.Teşkilatlarımızla omuz omuz çalışarak Büyükşehiri kazanacağımız gibi Yenimahalle'yi de AK belediyecilikle buluşturacağımız gün yakındır" dedi.

ÖZCAN: “CUMHUR İTTİFAKI BİRBİRİNE KENETLENEREK BU SEÇİMİ KAZANACAK”

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ise, Cumhur İttifakı’nın birbirine kenetlenerek bu seçimi kazanacağını ifade etti. Özcan, “Biz AK Parti olarak, MHP olarak bizim ittifakımızı herkes soruyor, çözemiyorlar, çözemeyenler kimler? altılı masadakiler. Çünkü bilmiyorlar, bizim ittifakımız onlarınki gibi talimat gelerek oluşturulan, kumar masalarında kurulan ittifaklar gibi değil” diye konuştu.

Programda MHP Yenimahalle teşkilatı  yöneticileri de bulundu.

21 Oca 2024 - 21:01 Ankara- Gündem

Mahreç  Aydın Tufan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.