İletişim Başkanı Altun: Türkiye, Kriz Çözümünde Aktif Bir Rol Alıyor!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, günümüz Türkiye'sinin sadece kendi sınırları içinde değil, aynı zamanda bölgesel ve küresel düzlemde oyun kurucu bir rol üstlendiğini vurguladı. Altun, Türkiye'nin kendi aleyhine oluşturulan oyunları bozma kapasitesine sahip olduğunu belirtirken, aynı zamanda bölgesel ve küresel sorunların çözümünde aktif bir rol aldığını ifade etti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye-Avusturya Dostluk Anlaşması'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle önde gelen Avusturya gazetelerinden Die Presse'de "Yüz Yılın Mirası: Türkiye - Avusturya İlişkileri Üzerine" başlıklı bir makale kaleme aldı.

Altun, makalesinde Türkiye ile Avusturya arasındaki tarihsel köprüyü ve derin bağları vurgulayarak, Dostluk Anlaşması'nın yüzüncü yıl dönümünün anlamına değindi. Altun, "100 yıl önce imzalanan bu anlaşma, yalnızca iki ülke arasındaki güçlü ilişkilerin bir ifadesi değil aynı zamanda iki toplumun birbirini daha yakından tanıması ve birbiriyle kaynaşması noktasında önemli bir eşik olmuştur. Nitekim aradan geçen süre zarfında iki ülke, karşılıklı saygı ve anlayışa dayanan ticaret, kültür-sanat ve eğitim gibi birçok alanda işbirliği yapmıştır." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun: Türkiye-Avusturya İlişkileri Güçleniyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye-Avusturya Dostluk Anlaşması'nın 100. yıl dönümü vesilesiyle Die Presse gazetesine kaleme aldığı makalede, iki ülke arasındaki güçlü politik ilişkilerin ve ekonomik işbirliğinin altını çizdi.

Altun, siyasi ilişkilerin üst düzey ziyaretler ve stratejik görüşmelerle güçlendiğine vurgu yaparak, bu güçlenmenin küresel sahnede işbirliği ve ortak pozisyon almayı sağladığını belirtti. Ekonomik anlamda da olumlu bir tablo çizen Altun, toplam ticaret hacminin 4 milyar dolar seviyesine ulaştığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonu doğrultusunda bu rakamın kısa vadede 5 milyar doları aşmasını beklediklerini ifade etti.

Altun'un makalesi, Türkiye ve Avusturya arasındaki sıkı işbirliğini ve gelecekteki potansiyeli vurgulayarak, dostluğun 100 yıldır sürdüğü bu ilişkilerin daha da güçleneceği mesajını ilettti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Die Presse gazetesinde yayımlanan makalesinde, Türkiye-Avusturya ilişkilerinin kültür, sanat ve turizm alanlarında da önemli gelişmeler kaydettiğine dikkat çekti. Altun, bu alanlardaki işbirliklerinin ve dostluğun, her iki ülke için büyük bir avantaj olduğunu vurguladı.

Altun'un ifadelerine göre, kültür, sanat ve turizmdeki işbirlikleri, Türkiye ve Avusturya'nın global sahnede öne çıkmasına katkı sağlıyor. İki ülke arasındaki dostluk ve işbirliklerinin, küresel sistem içinde ayrıcalıklı bir özellik olduğunu belirten Altun, bu ilişkilerin güçlenerek devam edeceğine olan inancını paylaştı.

Altun, insan hakları ve onurunun da Türkiye'nin öncelik verdiği evrensel değerler olduğunu vurgulayarak, bu değerlerin Türkiye-Avusturya ilişkilerini daha da derinleştireceğine inandığını ifade etti. Altun şöyle devam etti;

"Bu bilinçle hareket edildiğinde 7 Ekim'den beri dünya gündemini meşgul eden Gazze krizi bağlamında Türkiye'nin barışçıl çözümler arayışı ve BM parametreleri çerçevesinde iki devletli çözüme destek veren yaklaşımı, bölgede kalıcı barışın sağlanması yolunda atılan önemli adımlardandır. Günümüz Türkiyesi sadece kendi sınırlarında değil, bölgesel ve küresel düzlemde oyun kurucu, kendi aleyhine oluşturulmaya çalışılan oyunları bozan ve sorunların, krizlerin çözümünde aktif rol alan bir ülkedir."

31 Oca 2024 - 14:00 İstanbul- Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.