TAŞINMAZ İLANI

ANKARA YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN1)İlçemiz sınırları içerisinde, İmar Planında “Sosyal Kültürel Tesis Alanı”olarak ayrılan; Ankara İli Yenim...

ANKARA YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN


1)İlçemiz sınırları içerisinde, İmar Planında “Sosyal Kültürel Tesis Alanı”olarak ayrılan; Ankara İli Yenimahalle İlçesi Ergazi Mahallesi 64651 ada 1 parsel sayılı taşınmazın, Türk Medeni Kanunu’nun 794. ve devamı maddelerinde tanımlanan İntifa (Kullanım)Hakkı, (Yasal mevzuatın öngördüğü şartlar doğrultusunda kullanılmak üzere); Anadolu Alevi kültürü başta olmak üzere, var olan kültürleri yaşatmak, geliştirmek ve yaymanın yanı sıra, demokrasi, laiklik ve insan hakları gibi değerlere sahip çıkma, konferans, seminer, panel, sempozyum, semah, müzik, saz, tiyatro, halk oyunları eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmak, her türlü gezi, toplantı, sergi, fuar, festival gibi diğer gösteri ve etkinlikleri düzenlemek amacıyla, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesi gereğince “Açık Teklif Usulü Arttırma”  ile yıllık 1,00-TL (Bir Türk Lirası) iz bedelle 23 yıllığına amacı dışında kullanılmamak kaydıyla intifa (kullanım) hakkı verilecektir.
2)İhale 15.02.2024 Perşembe günü saat 14.00’ da Yenimahalle Belediye Başkanlığı Hizmet Binasında toplanan Encümen huzurunda yapılacaktır.
3)Söz konusu yere ait geniş ve teferruatlı bilgiyi içeren şartnameler her gün çalışma saatleri içerisinde Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden görülüp 500,00-TL karşılığında temin edilebilir.
4) Söz konusu yerin muhammen bedeli 23 yıllık intifa (kullanım)  bedeli olan 23,00-TL’ dır.
5)Söz konusu yer için belirlenen geçici teminat bedeli1,00-TL’ dır. İlgililer ihalesine iştirak edilmek istenen iş yerinin geçici teminat tutarını ihaleye girmeden evvel en geç ihale günü saat 12.00’ye kadar Belediyemiz veznesine yatırmak ve geçici teminat makbuzunu ihale anında Komisyona ibraz etmek zorundadır. İhaleden doğacak tüm masraflar (ilan bedeli, damga, harç gibi vb giderler) intifa (kullanım) hakkı sahibine ait olacaktır.
6-İhaleye girmek için isteklilerden şu şartlar aranır:
6-1- İhaleye girmek isteyen;
            a)Yasal yerleşim sahibi olmaları,
b)Tebligat için Türkiye’de adres göstermeleri,
c)Gerçek kişilerin T.C. Kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri,
d)Geçici teminat bedelini yatırmış olmaları,
e)Şartname ve şartnameye ait makbuz
f)Özel Hukuk Tüzel kişilerinin, yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak, idare merkezlerinin bulunduğu Ticaret veya Sanayi Odasından yahut benzeri mesleki kuruluştan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekaletnameyi vermeleri; (Bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen belgeleri vermek.)
Kamu Tüzel kişilerinin ise bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi vermeleri şarttır.

İsteklinin:
6-2)Gerçek kişi olması halinde; Nüfus Cüzdanı Sureti, ikametgah belgesi, şartname, geçici teminat makbuzu,(bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen belgeleri vermek)
6-3)Tüzel kişi olması halinde; Tüzel kişiliğin İdare merkezinin bulunduğu yerin kayıtlı bulunduğu Ticaret veya sanayi odasından veya benzeri bir makamdan, ihalenin yapıldığı yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge ve tüzel kişiliğin noterden tasdikli imza sirküsü.(Bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen belgeleri vermek.)
            -Özel Hukuk Tüzel kişileri ihaleye katılmaları halinde Genel Merkezlerinin bulunduğu yerin Resmi Makamlarından iş bu ihalenin ilanından sonra alınmış olan faaliyette bulunduğuna dair belgenin ibrazı, Genel Kurullarından gayrimenkul alınması hususundaki Genel Kurul
kararının noterden tasdikli suretini ibraz etmesi ve ihaleye girecek temsile yetkili kılınan şahsın noter tasdikli suretinin ibrazı ve yetkilinin noter tasdikli imza sirküsü,(bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen belgeleri vermek)
6-4)Ortak girişimci olması halinde; ortak girişimcinin ilgilisine göre ticaret ve sanayi odalarından veya esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı olduğunu gösterir belge ve imza sirküsü (noterden)
-Ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin bu ilanın tüm maddelerinde belirtilen şartlara göre temin edecekleri belge ve ortak girişim beyannamesi ile ortaklık sözleşmesi vermesi gerekmektedir.
6-5)İstekliler adına ihaleye vekil iştirak ediyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimselerin noter onaylı veya noterden alınmış vekaletnamelerinin bulunması (Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşlarının ise bulunduğu ülkenin Konsolosluğunca onaylanmış olması gerekir).
6-6)Belirtilen miktarda geçici teminat vermesi.
6-7)İhale şartnamesi alındığına dair makbuz ile geçici teminat makbuzunu ibraz etmesi gerekmektedir.
6-8)İhaleye girecek isteklilerin yer görme belgesini ibraz etmek zorundadır.

İLAN OLUNUR.

#ilangovtr

Basın No ILN01977479

05 Şub 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.