ANKARA 9. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN TEBLİGAT İLANI

T.C.ANKARA 9. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN / BAŞKANLIĞINDANESAS NO : 2013/425 EsasDAVACILAR : MÜSLİM SERKAN CENGİZ, ADİLE ERGENE, ERİM ÇELİK HASIR ..LTD...

T.C.
ANKARA 9. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN / BAŞKANLIĞINDAN

ESAS NO : 2013/425 Esas

DAVACILAR MÜSLİM SERKAN CENGİZ, ADİLE ERGENE, ERİM ÇELİK HASIR ..LTD. ŞTİ.
DAVALI : HEDİYE DÜZGÜN Pınarbaşı Mahallesi Savunma Caddesi 99/4 Sincan/ ANKARA
Davacı tarafından aleyhinize açılan Tapu İptali Ve Tescil (Satış Vaadi Sözleşmesinden Kaynaklanan) davasının yapılan yargılamasında;
Davacı taraf dava dilekçesinde özetle, davacı ile davalılara vekalet eden Cevdet Pala arasında Ankara 59.Noterliğinin 20/02/2009 tarih ve 06503 yevmiye no'lu taşınmaz satım vaadi sözleşmesi imzalandığı, sözleşme gereğince davalı tarafın Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Avcılar Mah.61360 ada 2 parsel nolu taşınmaz üzerinde inşa edilmekte olan inşaatın 19 ve 23 numaralı dairelerin davacıya satılmasının taahhüt edildiği, sözleşmenin tapu siciline kaydedildiği şerhten itibaren 5 yıl içerisinde işlem yapılmaz ise şerhin düşeceği, davalıların satış yapmaya yanaşmadığı, oysa davacının taşınmaz bedeli olan 140.000,00TL'ye peşin ödeyerek edimini yerine getirdiği, haricen yaptıkları araştırmada inşaatın büyük bir kısmı tamamlanmasına karşın tapu kaydında kat irtifakının hala kurulmadığı ve ferdileşmeye geçilmediğinin öğrenildiği, TMK'nun 716.maddesi gereğince hükmen tescil istemek zorunda kaldıklarını iddiasına dayalı davaya konu 19 ve 23 nolu bağımsız bölümlerin bulunduğu taşınmaz için kat irtifakının kurulması için yetki verilmesi, kat irtifakı kurulduktan sonra TMK'nun 716 maddesine göre 19 ve 23 no'lu bağımsız bölümlerin davalılar adına olan tapusunun iptali ile davacılar adına tescili, bu talebin kabul edilmemesi halinde 19 ve 23. Nolu bağımsız bölümlerin arsa payına isabet eden kısmın davalılar adına olan tapusunun iptali ile davacı adına tesciline karar verilmesini talep etmiştir.
Mahkemenizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize duruşma gününü bildirir davetiye çıkarılmış olup, adresinizde tanınmadığınız gerekçesi ile tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından dava dilekçesi ve duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Duruşma Günü: 28/03/2024 günü saat: 10:15'te duruşmada bizzat hazır bulunmanız, veya kendinizi bir vekille temsil ettirmeniz, Aksi taktirde H.U.M.K.'nun 3156 sayılı yasa ile değişik 213/2 maddesi uyarınca yargılamaya yokluğunuzda devam olunacağı hususu, Dava Dilekçesi ve duruşma günü yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN01977891

06 Şub 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.