YAZILIM VE DESTEK HİZMETİ ALINACAKTIR

YAZILIM VE DESTEK HİZMETİ ALINACAKTIR TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Pancar Ekim Alanlarının Uzaktan Algılama Teknolojileriyle Tespit...

YAZILIM VE DESTEK HİZMETİ ALINACAKTIR
TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


Pancar Ekim Alanlarının Uzaktan Algılama Teknolojileriyle Tespit ve Takip Sistemi Kurulması hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İKN                                                                       :2024/351589
1-İdarenin
a) Adı                                                                    :TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
b) Adresi                                                               :MITHATPASA CADDESI NO:14 06100 Yenişehir ÇANKAYA/ANKARA
c) Telefon ve faks numarası                                :3124585500 - 3124585800
ç) İhale dokümanının görülebileceği                  :https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
 ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası
2-İhale konusu hizmet alımın
a) Adı                                                                    :Pancar Ekim Alanlarının Uzaktan Algılama Teknolojileriyle Tespit ve Takip Sistemi Kurulması
b) Niteliği, türü ve miktarı                                  :Tarımsal planlamanın sağlıklı yapılabilmesi amacıyla Teşekkülümüze ait 15 şeker fabrikasının hinterlandında pancar ekili alanların Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama yöntemleriyle uydu, drone vb. görüntüleri üzerinden tespiti için SİSTEM’in ve görüntülerin sağlanması işi Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
c) Yapılacağı/teslim edileceği yer                       :Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü Mithatpaşa Caddesi No : 14 Yenişehir/ANKARA
ç) Süresi/teslim tarihi                                          :İşe başlama tarihinden itibaren 12(Onİki) aydır
d) İşe başlama tarihi                                           :Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 2 gün içinde işe başlanacaktır.
3-İhalenin
a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati           :17.04.2024 - 10:00
b) İhale komisyonunun toplantı yeri                 :Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü Mithatpaşa Cad.No:14
(e-tekliflerin açılacağı adres)                              Yenişehir/ANKARA
4. İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.
4.1.5 İstekliler, ihale konusu alımın alt yüklenicilere yaptırmayı düşündükleri kısmını yeterlik bilgileri tablosunda belirteceklerdir.
4.1.6 Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir veya noter tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belgeye ilişkin bilgiler,
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.3.1. İş deneyimini gösteren belgelere ilişkin bilgiler:
Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin % 30 oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler veya teknolojik ürün deneyim belgesi.
4.3.2. İsteklinin teklifi kapsamında sunması gerektiği İdari Şartnamenin 7nci maddesi dışındaki maddeleri ile teknik şartnamede belirtilen aşağıdaki belgeler:

Belge AdıAçıklama
Kamu Bilişim Yetki BelgesiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kamu Bilişim Yetki Belgesi” sunulacaktır.

4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
4.4.1.“Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama yöntemleriyle multispektral uydu, drone vb. görüntüleri üzerinden ürün tespiti ve ürün takibi”, "Parsel ölçeğinde tarımsal alan web veya mobil tabanlı multispekral uydu analiz ve raporlama yazılımı”, “Tarla Bitkileri için Üretim Alanlarının Uydu Görüntüleri İle Takibi, Ekim Beyan Uyumunun Web Üzerinden Kontrol Yazılımı” veya “Multispektral uydu görüntüsü tabanlı tarımsal üretim takip yazılımı” işleri benzer iş olarak kabul edilecektir.
5. Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.
6. İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.
7. İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.
8. Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.
9. İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
10. Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
11. İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.
12. Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.
13. Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 120 (YüzYirmi) takvim günüdür.
14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
15. Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (R) : Bilgisayar Sistemlerine Yönelik Hizmetler/0,87
Aşırı düşük teklif değerlendirme yöntemi : Teklifi sınır değerin altında kalan isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

 

#ilangovtr

Basın No ILN02003857

18 Mar 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.