Devlet Bahçeli ilan etti: Yeni ‘Başbuğ’ Recep Tayyip Erdoğan!

MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, “Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a diyorum ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur ittifakı olarak yanındayız, yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, “Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a diyorum ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur ittifakı olarak yanındayız, yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.” dedi.

MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli çok önemli mesajlar verdi.
“CHP Saraçhane'den yönetiliyor” diyen Bahçeli, “CHP'yi Saraçhane'den yöneten malum zat için veda vakti gelip çattı” dedi.

Devlet Bahçeli ilan etti: Yeni ‘Başbuğ’ Recep Tayyip Erdoğan!

ÖNEMLİ, ANLAMLI SÖZLER

Konuşmasının son bölümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bu benim son seçimim” sözlerini değerlendiren Devlet Bahçeli şunları söyledi:
“Burada son söz olarak bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. Buradan sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a diyorum ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur ittifakı olarak yanındayız, yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.”

Devlet Bahçeli ilan etti: Yeni ‘Başbuğ’ Recep Tayyip Erdoğan!

BAHÇELİ’NİN KONUŞMASINDAN…

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından özetler şöyle:
- Her şeyden evvel söylemeliyim ki böylesi muazzam bir coşkuya şahit olmak şu fani ömrümün en gurur bahşeden anlarından birisidir. Mukaddesatımızın kilidi sizlersiniz. Ötelerin ötesinden geliyor yürekli sesiniz ömür ömür genişliyor yüksek seferiniz. Yıldırımlar da neymiş taş çıkartıyor güçlü seslenişiniz, Türk ve Türkiye yüzyılını taçlandırıyor ülkü seferberliğiniz. Hepinizi en derin hissiyatımla birlikte hürmet ve muhabbetle selamlıyor, 14’üncü olağan büyük kurultayımıza hoş geldiniz diyorum.
- Yurt içinden ve yurt dışından kurultayımızı takip eden aziz vatandaşlarımızı gönül ve kültür coğrafyalarımızla hayatla varlık mücadelesi veren muhterem kardeşlerimi selamların en güzeli ile selamlıyorum. Türkiye’miz hamd olsun buradadır. Şehitlerimizin aziz hatıraları, gazilerimizin insanüstü fedakarlıkları, yusuf yüzlülerimizin anıtlaşmış mücadeleleri bizledir. Kurucu genel başkanımız Alparslan Türkeş Bey’in kutlu emanetleri kalbimizin tahtındadır.

Devlet Bahçeli ilan etti: Yeni ‘Başbuğ’ Recep Tayyip Erdoğan!

AZERBAYCAN VE TÜRK DÜNYASI

- Bir ananın iki oğlu bir amacın iki kolu o da ulu bu da ulu Azerbaycan Türkiye diyerek tek millet iki devlet gerçeğini Türkistan’ın özlemleri ile kenetleyen bahtiyar aramızdadır. Yılandan, çiyandan yoldaş olur mu sorusu ile taşları yerinden oynatan ve yüreğindeki inci sızıyı dize döken şehriyar aramızdadır. Dil ile düğümlenen diş ile çözülemez gerçeğini telaffuz eden Türkçenin medarı iftiharı olan Kaşgarlı Mahmud aramızdadır. Edep aklın tercümanıdır herkes edebi kadar akıllı akıllı kadar şerefli, şerefli kadar değerlidir mesajı ile mütekamil ahlakını ibra eden Hazreti Mevlana aramızdadır. Türk milletinin kutup başı olan milli gökyüzümüzde Süheyl Yıldızı gibi parlayan bütün değerlerimiz aramızdadır mücadeleleri mücadelemiz hedefleri hedeflerimizdir.


TERÖR SEVİCİYE TAVİZ YOK…

- Ülkümüzden dönersek, döneklere güvenirsek gök girsin kızıl çıksın, yeni yüzyıla Türkiye’nin damgasını vurmazsak gök girsin kızıl çıksın. Türk ve Türkiye sevdamızdan vazgeçersek gök girsin kızıl çıksın. Halktan, hakikatten milim ayrılırsak gök girsin kızıl çıksın. İç ve dış husumet cephesine boyun eğersek gök girsin kızıl çıksın. Türk milletine kem gözlerle bakanları affedersek gök girsin kızıl çıksın. Bölücülere, bölünme rüyası görenlere, terör sevicilere, kurt içinde çakal beslemeyi düşünen akılsızlara taviz verirsek gök girsin kızıl çıksın. Ülke için var olduk bir ülkeye yar olduk yastığımız mezar taşı yorganımız kan olsun. Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun.
Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk sözleri ile boşuna nefes tüketmedik. Ülkeye sevda ülküye yemin sözü ile boş yere duruş göstermedik ne söylemişsek yaptık ne hedeflemişsek peşinden hiç ayrılmadık. 55 yıldır süregelen dava ve demokrasi mücadelemizde istiklal onurumuzu, istikbal onurumuzu sırtladık. 55 yıl boyunca Çanakkale savunması gibi milli değerlerimizi korkusuzca savunduk.

ÇANAKKALE MESAJLARI…

- Çanakkale savaşı vatan topraklarında uğradığımız en vahim suikasttir kazanılan zafer bölgesel dengeleri değiştirmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin yol haritasını çizmiştir. Çanakkale’yi geçemeyenler Türkiye’yi topyekün geçmek için çırpınıyor. Milletimizi mağlup etmek için yanıp tutuşuyor. Bunlar kuyruğa girerek Türk devletinin muazzam yükseliş azmini kırmanın arayışındalar. Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri devletimizin dayandığı kurucu ilke ve esasları milli birlik ve dayanışma hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar. 14-28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde hayal kırıklığına uğrayan muhalefet birbirini tüketerek 31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerine kara propaganda ile hazırlanıyor.

DEM, CHP’Yİ İSTİKAMETİNDEN KOPARDI

- Türkiye’de muhalefet bozgunu yaşanmaktadır. Ekonomik, diplomatik, teknolojik ve siyasi değişimler baş döndüren bir kıvama erişmişken muhalefet partileri çağın gerisinde geçen yüzyılın kavanozu dibinde çakılı kalması ülkemiz adına endişe verici bir talihsizliktir. Muhalefet iflah olmaz derecede hastadır. Bu demokratik sistemin sağlığını tehdit etmektedir. CHP üçüncü dünya ülkelerindeki muhalefet partilerinden çok daha aşağıdadırlar. Böylesi bir rezalet kendi bilecekleri bir şeydir. Dem CHP’yi dönüştürmekle kalmamış tarihin ve istikametinden koparmıştır. CHP mayına basmış melez bir siyasetle donanmış, siyasi seçenek olmaktan bütünü ile uzaklaşmıştır. Bu partide ayaklar baş başlar ayaktır. Kimin fiilen genel başkan olduğu belli değildir. Birisi çıkar seçildiği taktirde belediyenin kapısından DEM giremez açıklaması yapar birisi çıkar meskur açıklamayı sorunlu görüp yanlış anlamadan bahsederek yalancı durumuna düşer birisi de çıkar DEM’e laf edeni ya başka iş bulsun ya da başka parti diyerek yetkisi olmadığı halde PKK’nın avukatlığına heveslenir.

CHP BEDELİNİ ÖDEYECEK

- İnsanımızın ekonomik durumunu sömürürken ofislerde para sayan CHP yönetimi ne yapsa beyhudedir. DEM’lenip PKK ile kent ittifakı maskesi altında organik bağ kurmasının bedelini 14 gün sonra sandıkta ödeyecektir.

CHP İÇİNDEKİ KAOS…

- Yerel yönetimler tecelli etmelidir. Başka alternatif kalmamıştır. CHP içindeki kaosun ülkemizin geneline yayılma ve sıçrama ihtimali korkunçtur. Kendi evinde düzeni temin edemeyenlerin yerel yönetimlerde başarısı kaçınılmazıdır. Bu gerçeği görmek için kahin olmaya gerek yoktur. 14 gün sonra bayrağa, vatana, millete ve devlete sahip çıkacak mısınız?14 gün sonra DEM’lenen CHP’yi tasfiye edip siyasi maskaraların devrini kapatacak mısınız?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MHP KONGRESİNE MESAJ GÖNDERDİ

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 14. Olağan Büyük Kurultayı’na yazılı mesaj gönderdi.
Erdoğan, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen kurultayda MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından okunan mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Milliyetçi Hareket Partisi’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı’nın parti camiası ile birlikte ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. 15 Temmuz darbe gecesinden beri devletimizin bekası, milletimizin huzuru, ülkemizin güvenliği için Cumhur İttifakı çatısı altında MHP ile yol yürüyoruz. Cumhur İttifakı olarak girdiğimiz her mücadelede sahip olduğumuz ortak zeminin genişliğini ve derinliğini bir kez daha gördük. Biz bu kutlu, ilkeli ve uzun soluklu yoldaşlıktan şeref duyuyoruz.
Cumhuriyetimizin ilk asrından en büyük demokrasi ve kalkınma atılımı olan, ilk tohumlarını Devlet Bahçeli’nin attığını bildiğimiz 2023 hedeflerini birlikte hayata geçirdik. Şimdi de Türkiye Yüzyılı’nın inşası için içeride ve dışarıda beraberce zorlu bir mücadele yürütüyoruz. Allah’ın izni, milletimizin desteği, MHP’yi var eden ve yaşatan ülkü devlerinin katkısıyla Türkiye Yüzyılı bayrağını dünyanın burcuna dikeceğimize inanıyorum. Bu duygularla MHP 14. Olağan Büyük Kurultayı’nın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin şahsında tüm MHP’li kardeşlerimin mübarek Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyor, her birinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum."

Ekli Dosyalar

17 Mar 2024 - 11:50 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.