Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!

ÖZEL HABER- Siyonist İsrail Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine Süleyman Mabedini kurmak için adımlarını hızlandırdı. 7 Ekim’de Gazze’ye yapılan saldırıyla düğmeye basan işgal ordusu Mesih’in gelişini hızlandırmak, Üçüncü Tapınak olarak adlandırılan Süleyman Mabedini inşa etmek için Yahudi inancında yer alan Kızıl İnek ritüelini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Peki, Kızıl İnek ritüeli nedir? Kızıl İnek kurban edilince neler olacak? İşte, kan donduran detaylar…

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!
Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Siyonist İsrail Arz-ı Mevud (Tanrı tarafından İsrailoğullarına vaadedilen topraklar) hayalini gerçekleştirmek için Filistin’de kan dökmeye devam ediyor. Yahudi inancında ahir zamanda gelmesi beklenen kurtarıcı Mesih’in (Deccal) gelmesi için Mescid-i Aksa’nın yıkılıp yerine Süleyman Mabedi’nin inşa edilmesi gerekiyor.

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!

Yahudiler Kudüs’te Zeytin Dağı’na bakan bir arazide kızıl inekler kurban edilerek etlerinin yakılacağı ve kanlarıyla bölgenin arınacağına inanıyor.

Sosyal medyada yayınlanan bazı görüntülerde İsrail tarafından Zeytin Dağı’na bakan bölgede ineklerin yakılması için devasa sunaklar inşa edildi. Kızıl ineklerin yakılması ritülelinin de Nisan ya da yaz aylarında yapılacağı iddia ediliyor.

KIZIL İNEĞİN YAKILMASI SÜLEYMAN MABEDİ'NİN İNŞASININ HABERCİSİ

Yahudi inancındaki ahir zaman düşüncesinin bir parçası olarak Yahudiler Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın yerine "Süleyman Mabedi"nin inşa edileceğine inanıyorlar. Buna göre Yahudilerin kızıl bir inek kurban etmesi Süleyman Mabedi'nin inşasının habercisi. "Üçüncü Tapınak" olarak da anılan bu yapının inşasından sonra ise Yahudilere göre "Mesih” (Deccal) gelecek.

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!


Yahudilerin bir bölümü söz konusu kızıl ineğin bulunduğunu ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde kurban edilerek yakılacağını belirtiyor.

EBU UBEYDE MESAJI VERMİŞTİ

Gazze’de yaşanan savaş Siyonizmin karanlık hedeflerini ve sapkınlıklarını gözler önüne serdi. Yahudilik inancında yer alan Mesih inancı İsrail’in bölgede sadece toprak ya da ekonomik kaygılarla hareket etmediğini ispatlıyor.

7 Ekim’den bu yana Siyonist İsrail’e karşı onurlu bir mücadele veren Kassam Tugayları’nın yaptığı bir açıklama İsrail’in amacını deşifre etmişti.

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!

Hatırlanacağı üzere Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde savaşın 100. gününde yaptığı bir konuşmada şaşırtıcı ve dikkat çekici bir duruma işaret etmişti.

Ebu Ubeyde Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'de gerçekleştirdiği saldırının nedenlerini sıralarken Yahudileri kutsal topraklara "kızıl inekler getirmekle" suçlamıştı.

TEKSAS’TAN KIZIL İNEKLER GETİRİLDİ

Ebu Ubeyde’nin bahsettiği ve İsrail’in Süleyman Mabedi’ni inşa etmek için yakacağı kızıl inekler ABD’nin Teksas eyaletinden Batı Şeria’ya getirilmiş durumda.

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!


İneklerin kutsal topraklara getirilmesinde, Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yeni bir tapınak inşa edilmesini isteyen Uvne Jerusalem oluşumundan Yitshak Mamo'nun katkısı oldu.
Mamo CBS News'e verdiği demeçte, “inekleri uzun bir arayıştan sonra onları Teksas'ta bulduk" dedi.

DEVASA BEYAZ BİR KUNAK İNŞA EDİLDİ

İsrail’in ineklerin Nisan ya da yaz aylarında yakacağı iddia edilirken ineklerin yakılması için devasa beyaz bir kunak inşa ettikleri ortaya çıktı.

Siyonist İsrail kızıl ineği kurban etmeye hazırlanıyor!

İsrail merkezli Kanal 12, İsrail hükümetinin, Mescid-i Aksa’nın avlusunda yer alan Kubbetu’s Sahra’nın yerine ‘Üçüncü Tapınak’ inşa etmeyi amaçlayan ‘Kızıl İnek’ projesini uygulamak için tahsis ettiği fonlarla ilgili olarak geçtiğimiz hafta yayınladığı bir haberde iki bakanlıkta görevli iki yetkilinin, ABD’nin Teksas eyaletinden getirilen ‘beş kızıl ineği’ Ben Gurion Havaalanı’nda karşıladığı bilgisi de verildi.

FİLİSTİNLİ ALİMLERDEN TEPKİ

Kanal 12’nin bu haberi Filistinli alimlerin tepkisine sebep oldu. Kızıl inek ayini ile bölgede büyük bir din savaşını ateşleyeceği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Yahudilerin ‘ister bir, ister beş olsun’ kızıl ineklerden bahsetmeleri, hiçbir delile dayanmayan saf algı ve fantezilerden başka bir şey değildir. Bununla ilgili her şey iddia ve asılsız hikâyelerdir. Bu rivayetler arasında kesilmesi gereken kızıl inek meselesi de var. Müslümanlar Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’de tüm haklarına sahip çıkıyor. Filistin halkı, bu anlatılar ve pazarlamaların ardında yatan tüm hedeflerin tamamen farkında.” şeklinde konuştu.

Mescid-i Aksa Vaizi Şeyh İkrime Sabri de, İsrail’in Mescid-i Aksa üzerindeki ‘sözde’ hakkını kanıtlayamadığını ve burada İbranilerin eski tarihiyle ilgili tek bir taş bile bulamadığını belirtti.

Sabri İsrail’in ‘kızıl inek’ miti aracılığıyla dünyadaki Yahudileri Filistin’e getirmek istediğinin altını çizerek, “Allah’ın kendilerini bir inek kesmekle imtihan ettiği, onların da inek kesme işini geciktirdikleri Kur’an-ı Kerim’de bildirilmiştir. Şimdi de insanları kandırmak ve Mescid-i Aksa’yı hak ettiklerine inandırmak için bunu tekrarlamak istiyorlar.” İfadelerini kullandı.

Sonuç olarak, İsrail’in Gazze’de estirdiği terörün sebepleri arasında yer alan Mesih inancı bölgede bundan sonra daha büyük fitne ateşinin körükleyeceğini ispatlarken, İsrail’in kızıl inek kurban ederek Süleyman Mabedi inşa etme projesinin Arap ve İslam dünyasında çok büyük etkilerinin olacağı ve bu tür eylemlerin tüm bölge için zor sonuçlar doğuracağı yadsınamaz bir gerçek.

29 Mar 2024 - 21:32 - Gündem

Mahreç  Fatma Doğanay


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.