İLANEN TEBLİGAT

İLANEN TEBLİGAT1- Tebliğ Çıkarma Merci                                : Çankaya Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman                                      ...

İLANEN TEBLİGAT

1- Tebliğ Çıkarma Merci                                : Çankaya Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman  
                                                                          Müdürlüğü                                
2- Tebliğ Olunacak Firma Adı ve Adresi       : Yeni A.G. Bilgisayar Kırtasiye Danışmanlık Makine Müh. İnş. Org. İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. (Hitit V.D.-6620643519)
3- Tebliğ Olunacak Evrakın Özeti                  : İdari Para Cezası Yaptırım Kararları

4- Tebliğin Konusu                          : Etimesgut İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından 06.12.2023 tarihinde "Anadolu Köylü Pazarı- Hasan KIR" unvanlı  işletmede yapılan resmi kontrol sırasında, işletmede satışa sunulmuş ‘’Dalyan Zeytinyağları Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı’’ adlı ürünün etiket bilgisindeki İşletme isim adres ve numara bilgilerinin hatalı ve pasif olması nedeniyle; fatura bilgisine istinaden ürün izlenebilirliğinin sağlanması için 05 Şubat 2024 tarihli Başkent Gazetesinde ve Basın İlan Kurumu İlan Portalı adreslerinde firmanız adına ilanen tebligatları yapılmıştır. Yapılan ilanen tebligat üzerine "Yeni AG Bilgisayar Kırt. Teks. Dan. Makina Müh. İnş. Org. İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti." unvanlı firmanız tarafından ürün izlenebilirliğin sağlanması için yasal süre içerisinde İlçe Müdürlüğümüze herhangi bir fatura, irsaliye v.b. evrak teslim etmediğinizden; 26.03.2024 tarih- 13748145 sayılı (Ek1) ve 26.03.2024 tarih- 13748225 sayılı (Ek2) idari para cezaları uygulanmıştır.
Bahse konu idari para cezalarının tebliği tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde Çankaya Kaymakamlığı Mal Müdürlüğüne ödemesi gerekmektedir. İdari para cezalarının indirimli olarak ödenebilmesi için ödemenin Kanun yoluna başvurulmadan önce yapılması gerekmektedir. İdari para cezalarının tebliğ tarihinden itibaren en geç 30(onbeş) gün içerisinde ödenmesi halinde ¼(bir bölü dört) oranında peşin ödeme indiriminden yararlanılabilir. Süresinde ödenmeyen idari para cezalarının takip ve tahsilinde 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsili Usulü Hakkında Kanun hükümleri uygulanacaktır.
              Kararların tebliği veya tefhimi tarihinden itibaren 15(onbeş) gün içinde Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz edilebilir.
            Konu gereği adı geçen işletmeye yukarıda yazılı adresine tebligat yapılamaması ve başka bir adresinin de tespit edilememesi nedeniyle ilanen tebligat yapılması gereği doğmuştur.
            Bu nedenle 7201 sayılı Tebligat Kanununun 28. ve müteakip maddeleri ile Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 52. maddesi uyarınca, bu ilanen tebligat son yayımlandığı tarihten itibaren 15(onbeş) gün sonunda tebligatın muhatabına tebliğ edilmiş sayılacağı hususu ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN02012135

03 Nis 2024 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.