Ankara Üniversitesi 139 sözleşmeli personel alacak İşte kadro dağılımı ve başvuru tarihleri

Ankara Üniversitesi tarafından 139 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Başvurmak isteyenler ise personel alım şartları ve alanlarını merak edip araştırmaya başladı. Peki, Ankara Üniversitesi personel alımına kimler başvuruda bulunabilecek? Başvuru genel şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Ankara Üniversitesi, yaklaşık 139 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu duyuru üzerine pek çok kişi, başvuru şartlarını ve alım yapılacak alanları merakla araştırmaya başladı.Peki, Ankara Üniversitesi personel alımına kimler başvuruda bulunabilecek? Başvuru genel şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Ankara Üniversitesi kadro dağılımını açıkladı. Adaylar, pozisyona göre; KPSSP93 veya KPSSP94 puanına göre değerlendirilecek. Kadro dağılımı şu şekilde;

Büro personelleri - 3 kişi

Destek personeli (Hasta bakımı) - 7 kişi

Destek personeli (Şoför) - 1 kişi

Destek personeli (Temizlik, erkek) - 3 kişi

Destek personeli (Temizlik) - 1 kişi

Destek personeli (Temizlik, kadın) - 1 kişi

Koruma ve güvenlik görevlisi (erkek) - 12 kişi

Tekniker - 1 kişi

Hemşire - 92 kişi

Fizyoterapist - 1 kişi

Diğer sağlık personeli - 1 kişi

Röntgen teknisyeni - 1 kişi

Sağlık teknikeri - 15 kişi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ

Ankara Üniversitesi, 139 sözleşmeli personel için başvuruların 15 Mayıs 2024 ile 29 Mayıs tarihleri arasında alınacağını duyurdu. Başvuruların online olarak (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden yapılması gerekiyor; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

- Elektronik ortamda eklenen belgeler incelendikten sonra, KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan asıl ve yedeklerin listesi (http://personeldb.ankara.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

- KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan pozisyonlardan hemşire pozisyonu için asıl sayı kadar yedek diğer pozisyonlar için 2 katı kadar yedek belirlenecektir.


- Başvuru sonunda, sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek olup herhangi bir yazılı ve/veya sözlü sınav uygulanmayacaktır.

- Adayların puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, bunun da eşit olması halinde doğum tarihine göre yaşça büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2 BÜRO PERSONELİ- alımı için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Maliye, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 BÜRO PERSONELİ- alımı için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Maliye, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

7 DESTEK PERSONELİ-01 (HASTABAKIMI) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanından mezun olmak, alımı için 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak.

1 DESTEK PERSONELİ-02 (ŞOFÖR) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Geçerlilik süresi dolmamış (C) ve (D) sınıfı sürücü belgelerine sahip olmak, (Eski E sürücü belgesi), Geçerlilik süresi dolmamış psikoteknik belgesine sahip olmak, Ehliyetine alkol veya uyuşturucu kullanımı nedeniyle işlem yapılmamış olmak, alımı için 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak.

1 DESTEK PERSONELİ-03 (TEMİZLİK) (ERKEK) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak, MEB onaylı Hijyen Sertifikasına sahip olmak.

1 DESTEK PERSONELİ-04 (TEMİZLİK) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, alımı için MEB onaylı Hijyen Sertifikasına sahip olmak, 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak.

2 DESTEK PERSONELİ-05 (TEMİZLİK) (ERKEK) alımı için Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, alımı için MEB onaylı Hijyen Sertifikasına sahip olmak, 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak.

16 May 2024 - 11:25 Ankara- Eğitim

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haymana Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haymana Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haymana Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haymana Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.